Türkiye’de Bir B.ka Yaramayan 1500 TL’lik Apple HomePod İncelemesi (Güzel Ama İngiliççe)

Posted on Apr 3 2018 - 3:31am by Techy HintsTürkiye’de Bir B.ka Yaramayan 1500 TL’lik Apple HomePod İncelemesi (Güzel Ama İngiliççe)

Merhaba Webtekno takipçileri. Bu videomuzda sizlerle birlikte Apple’ın 1350 TL’te sattığı hoparlörü HomePod’u inceliyoruz.

HomePod’un asıl amacı tabi ki evimizin bir köşesinde duran ve akıllı cihazlarımıza bağlanıp bizlere müzik çalan bir hoparlör olması. Cihazlarımıza kablosuz bağlanıyor ancak kendisine gücü fişten veriyoruz. Yani içinde bir batarya yok. Bunun yanında hem siri ile hem de Apple’ın akıllı ev ekosistemiyle entegre çalışabiliyor. Tabi Türkçe dil desteği şu an için olmadığından dolayı HomePod’un esas özelliğini ele alacağız. Yani hey siri ışığı kapat dediğinizde hiç bir şey yapmaz bu arkadaş. Ayrıca en başta söyleyelim Android cihazlarımızla da malesef çalışmıyor.

Telefonumuzla eşleştirmek için telefonda bluetooth ve wifi’ı açıyoruz. HomePod’a yaklaştırıyoruz ve bağlantı gerçekleşmiş oluyor. Homepod’u nerede kullanacağımızı da seçtikten sonra HomePod müzik dinlemeye hazır hale geliyor. Aslında Siri ile birlikte kullanınca güzel olabilecek bir ürün. Mesela Siri’ye ‘’Hey siri play something i’ll like’’ dediğimizde kendi müzik tarzımıza göre bir şeyler çalıyor ya da ‘’ hey siri how is the weather today’’ dediğimizde bizlere hava durumunu söylüyor. Bunun dışında baya haber okuyor bize ama hepsi ingilicce. Yani ülkemizde dediğim gibi pek bir anlam ifade etmiyor.

iPhone’rımızda bir çok müzik mecrasından müziği alabiliyor. Bizler Spotify tercih ettik testlerimizde. Genel olarak benim gibi aşırı amatör bir müzik dinleyicisini tatmin edecek seviyede diyebilirim ses bakımından. Biraz bass ağırlıklı müzikler dinliyorsanız ve benim gibi sıradan bir müzik dinleyicisi iseniz yeterli olacaktır. Ancak tabi ki bu kadar parayı da sıradan bir müzik dinleyicisin ödemesi de enteresan bir durum oluşturuyor.

HomePod’un üstünde ekranımsı bir alan var. Bu alanın ortasına tek dokunuş şarkıyı durdurup oynatıyor. artı ve eksi zaten belli ses açıp kısıyor. çift dokunuş bir sonraki şarkı üç dokunuş bir önceki şarkıyı açıyor. Basılı tutma da Siri’yi aktif ediyor. Bizim Amerikalı siriyi yani.

HomePod hakkında ufak bir kaç bilgi daha verelim. İçinde iPhone 6 ve 6 Plus’tan hatırladığımız a8 işlemcisi yer alan homepod’da 7 adet tweeter ve apple’ın özel tasarımı olan bir woofer yer alıyor. Ayrıca üzerindeki 6 mikrofonda Siri’yle İngilizce iletişiminizi kurmanız için bulunuyor. Bir diğer özelliği de odada nereye koyarsanız koyun, yerini anlıyor ve sesi konumuna göre en ,iyi şekilde optimize ediyor. Eğer bir tane daha HomePod alırsanız onu da aynı odaya koyup birbirine tanıtabilieceksiniz. Böylece stereo bir ses deneyimiyle karşılaşmış oluyorsunuz.Tabi bunu daha ilerleyen günlerde göreceğiz. Ürünün ağırlığı biraz dikkat çekici. Toplam 2.5 KG’lık bir ağırlığımız var. Bizim elimizdeki uzay grisi renginin dışında bir de beyaz versiyonu var. Kullanabilmeniz için minimum güncellemesi yapılmış bir iphone 5s’e ihtiyacınız var. Onun altında çalışmıyor.

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY

Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/

source

About the Author

Geeky Magazine provides you with the daily latest technical news, reviews, startups, and every new in the internet world.